טיול לנחל השופט לאנשים שאוהבים ללכת בנחת בטבע.

טיול לנחל השופט לאנשים שאוהבים ללכת בנחת בטבע.

כ-4 ק"מ בדרגת קושי קלה.

הטיול מיועד לאנשים שאוהבים לטייל בנחת בטבע וליהנות מהשלווה, מקולות פכפוך הנחל ומהטבע הנמצא בשיא תפארתו.

מי הנחל זורמים כל השנה הודות למעיינותיו, בעין השופט, עין סיני ועין פרור (עין פוריר), בהם נובעים מים במשך כל השנה. מעיינות נוספים הנמצאים באפיק הנחל ומזינים אותו הם עין ששון ועין חשרת. איכות המים בנחל גבוהה, לאורכו יש מפלונים. נלך לצד פלג זורם קטן  הנקרא נחל סנין ובהמשך במורד נחל השופט.

הטיול שלנו:

נתחיל את הטיול בביקור בחוות עמק השלום השוכנת במבנה מיוחד בלב "עמק השלום", נשמע את סיפור הקמת החווה ע"י גרמנים אוהבי ישראל ומה עושה החווה היום. נמשיך לעין פרור ומשם בהליכה לצד שדות זהובים ועצי אורן נשמע את השיר של דוד שמעוני על השניים שעל שמם נקרא העמק. בסוף השביל נמשיך בהליכה קצרה שתוביל אותנו לבריכות רדודות בראש "מפלי" נחל השופט. מדובר על מפלים נמוכים בגובה מטר עד שני מטרים, ובמרחק עשרות מטרים במורד הנחל הוסדרה נקודת תצפית על המפלים והבריכה למרגלותיהם. ניתן להשתכשך במי הנחל או סתם לטבול רגליים וליהנות מהקרירות.

נחלוף לצד תחנה הידרו מטרית שנועדה למדוד את ספיקת המים בנחל.

נמשיך במתינות במורד הנחל לאורכו גדלים קנים רבים עד שנזהה שתי מערות נמוכות ורדודות בהן נוכל לראות  שרידי נטיפים. (אין צורך באמצעי תאורה).

השביל חולף לצד טחנת קמח שניצלה את מי הנחל – כאן נשמע את סיפור החיטה ששינה את התפתחות האדם.

נבקר במכלול עין חשרת (מעיין אמי) – פתח המעיין בנוי בצורת קשת המזכירה להפליא מערת קבורה. בבריכת הנביעה משייטים דגי זהב – מין פולש המסכן את בעלי החיים הטבעיים (צפרדעים, סרטנים ירודים ועוד), ונוכל לזהות גם "שבילים" בקרקעית אותם יצרו חלזונות שחריר הנחלים.