יום כיף וגיבוש ירושלמי

תוכנית היום שלכם:

9-10 נפתח את היום בארוחת בוקר ישראלית כשרה

 במלון רמת רחל או במסעדה.

10:30-12:30 סיור סגווי ( 75 דקות) "תצפיות ירושלים"

נצא מיער השלום, אל טיילת האז והלאה (ללא טיילת גולדמן). נערוך תצפית מרשימה מזרחה אל מדבר יהודה. וניסע מערבה אל טיילת שרובר. מסלולנו נע בדרכים צדדיות ויפות ללא כלי רכב, בין הטיילות שלאורך הרכס. הטיול מלווה בתצפיות עם הדרכה בנושאי היסטוריה ונופי ירושלים, וכן בהדרכה מקצועית קצרה לשימוש נכון בכלי התחבורה החדיש והמיוחד.

13:30-14:30 סיור רגלי ותצפיות מחומות ירושלים      

( המסלול הדרומי: שער יפו-שער האשפות)

נכיר את ירושלים ממרומי חומות העיר העתיקה! נביט לעבר תמונות העיר הישנה מול החדשה! נופים מרתקים מן העבר הרחוק, שכונות ירושלמיות ואתרים מרכזיים בבירה. מראות נהדרים נשקפים מן החומות ומרכיבים יחדיו את הפסיפס הייחודי של ירושלים.

14:30-15:15 זמן חופשי בכותל המערבי

הכותל המערבי, היה חלק מקיר התמך המערבי שהקיף את רחבת הר הבית שהקים הורדוס. אחרי החורבן היה הכותל לשריד היחידי והקרוב ביותר לקודש הקודשים, זיכרון לקיומו של בית מקדש. חשיבותו הרוחנית והפיזית הציבה את הכותל המערבי בלב ליבו של העם היהודי. יחד עם זאת, המחקר, האגדות וכמובן גם התפילות סביב הכותל אינן נגמרות לעולם. בואו לגלות את צפונות הקיר שכולנו שמנו בו פתק…

16:00-17:00 ארוחת צהריים בשרית ב "מסעדת יהודית"

ארוחה בשרית, מגוון סלטים מצוינים – כשר

17:15-18:00 משחק משימות היתולי מגבש וסיור בשוק מחנה יהודה – או זמן חופשי בשוק

נתחלק לשתי קבוצות, נבחר מנהיג לכל שבט ונצא למשחק משימות משעשע ומגבש בשוק

נתחלק לשתי קבוצות, כל קבוצה תקבל  דף משימות ותצא סיור עצמאי המחייב עבודה וגיבוש צוות כדי להגיע מלא את המשימות בהצלחה ולזכות במדליה.

בין המשימות:

  • לעזור למוכר בחנות שלו – לסדר את המוצרים ולמכור לאנשים – יש לצלם סרטון.
  • ללמוד מאחד הרוכלים שיר בשפה זרה ולשיר יחד – הכנת סרטון
  • כל חברי הצוות ילבשו משהו מצחיק מאחת החנויות – צילום.
  • לשמוע ולכתוב סיפור חיים מעניין מאחד הרוכלים בשוק.
  • כידוע, לירושלמים שפה משלהם. עליכם לגלות מה פירוש המילים ה"ירושלמיות" הכתובות כאן:

אשתנור-אבו יו יו-אג'ואים-אבוללה-ערות סבתא-במבליק-סיחים-

  • בורא פרי האדמה" עליכם להגיע למקום בו רק נשים מברכות "בורא פרי האדמה".
  • מי אוהב קובה? הגיעו לדוכן למכירת קובה, צלמו שלושה סוגי קובה והסבירו ממה עשוי כל אחד.
  • המסעדה הגדולה: לכו למסעדה הכי ותיקה בשוק וגלו: מה שמה? באיזו שנה הוקמה? מה מיוחד בה?
  • הרחובות בשוק מחנה יהודה קרויים על שמות פירות. מצאו לפחות 7שמות ורשמו אותם
  • -מעשה בחמישה תפוחים: עליכם להשיג חמישה תפוחים מחמישה דוכנים שונים בשוק. התנאי הוא לתת משהו לבעל הדוכן בתמורה – לדוגמא: שיר, ברכה, וכו' אבל לא כסף!!

השתמשו בדרכים יצירתיות!

18:15 חוזרים הביתה שמחים ומגובשים 

אופציות נוספות שניתן לשלב במהלך היום:

סיור בעיר העתיקה והשוק

נתחיל משער יפו לשוק היפה והצבעוני של העיר העתיקה. נעלה לתצפית ייחודית מגגות ירושלים, נראה ונשמע את הסיפור המופלא של בית כנסת "החורבה" ונמשיך לרחבת הכותל.

סיור מודרך במנהרות הכותל

 בסיור נלך במעברים תת קרקעיים השופכים אור על החיים וההרגלים של אבות אבותינו נצעד ברחובות קדומים, מקוואות מים ששימשו את הכוהנים משרתי הקודש, ותעלות מים קדומות שהשקו את תושבי העיר והמבקרים הרבים, עולי הרגל.

"מבט אל העבר"  ( הכניסה בסבבים של 20 איש)

לראשונה בישראל, ניתן לסייר בבית המקדש השני בטכנולוגיה מתקדמת של מציאות מדומה (virtual reality). הסיור ב 360 מעלות מאפשר למבקרים להתרשם מיופיו של המקדש שנחרב לפני כאלפים שנה.

 ביקור מודרך במוזיאון המוזיקה העברי

מוזיאון המוזיקה העברי הוא גולת הכותרת של כיכר המוזיקה הירושלמית ומתפקד כמוזיאון מוזיקה ייחודי בתחומו. המוזיאון הוקם כדי להעניק במה לתרבות העשירה של המוזיקה העברית וטווח השפעותיה הרחב. מהרגע שתדרכו במקום, מוזיאון המוזיקה ייקח אתכם למסע מרגש וייחודי ויפגיש אתכם עם תרבויות שונות שעיצבו את ההיסטוריה של השירה ועולם המוזיקה העברי.

סיור חוויתי במרכז למורשת מנחם בגין

המוזיאון הינו חוויה אורקולית ייחודית המזמנת מפגש מרגש עם אחד הפרקים החשובים בתולדות המדינה תוך היכרות עם דמותו של מנחם בגין, ראש הממשלה השישי של מדינת ישראל. המבקרים מוזמנים "להשתתף באירועים", במפגש עם פרקי חייו השונים של בגין – ילדות ונעורים בפולין, שנותיו כמפקד האצ"ל, הנהגת האופוזיציה בכנסת ותקופת כהונתו כראש הממשלה.

פעילות קצת אחרת

המרוץ הגדול בירושלים ( משך הפעילות כשעתיים)

הרפתקאות ואתגר בימין משה, השכונה היפה בעיר הטובלת בגנים צבעוניים, עם מבנים היסטוריים ואלמנטים אדריכליים מפתיעים על כל צעד. כל צוות מקבל מפות צבעוניות מפורטות של שכונת ימין משה והגנים סביבה, מתקדם בשטח תוך בחירה עצמית של דרכו ונתקל במשימות מגוונות: ניווט עירוני עם מפות צבעוניות מפורטות – חידת המשולשים – פיצוח צופן – זיהוי מיקומים בשטח של תמונות – מרוץ המספרים

לייזרטאג – משחק לחימה אסטרטגי

כל קבוצה תשחק בזמן הפעילות כמה שיותר משחקונים בני 8 דקות כל אחד ,כשבכל משחק יתקיים תרחיש שונה (השורד האחרון, כיבוש הדגל, כיבוש והגנה על הבסיס, ועוד…)

המשחקים יהיו דינמיים וניתן להתאים תרחישים שונים לפי רצון הקבוצה. אין שום סכנה בטיחותית במשחק ואפשר לשחק בכל מקום שתבחרו- בתוך מבנה או בשטח  באור או בחושך.

סדנת גיבוש ODT –  סדנת גיבוש ושיפור עבודת צוות בשטח

מגוון של 12 תחנות שבכל אחת משימה קבוצתית שבאה לבחון ולאתגר את שיתוף הפעולה של הקבוצה. הפעילות שמה דגש על החוויה של הקבוצה ולכן כל המשימות מהנות ולא בעלות קושי פיזי אך לא בהכרח פשוטות.

 

פעילות לילית

החיזיון הלילי במגדל דוד

חומות המצודה משמשות תפאורה למופע לילה שכולו חגיגה של צלילים ומראות. בין השרידים הארכיאולוגיים שבחצר המצודה ולצלילי מוזיקה מקורית נגלה סיפורה של העיר ירושלים בדימויי-ענק עוצרי נשימה של מציאות מדומה. החיזיון הלילי עשוי בטכניקה של "אחיזת עיניים", אבני החומות והמבנים נמוגים לתוך התמונות והדימויים המוקרנים עוטפים את הצופה בחוויה רב חושית יחידה מסוגה. 

החיזיון הלילי בעיר דוד – מופע רב חושי סוחף

המיצג הלילי “הללויה” לכבוד חגיגות 50 שנים לאיחוד ירושלים.

“הללויה” מורכב משני מיצגים אור קוליים מהפכניים: האחד על רקע חומות העיר העתיקה (בחניון גבעתי) בעוד השני יוקרן על גבי עתיקות עיר דוד בשטח G.

המיצגים האור-קוליים משתמשים בטכנולוגיה פורצת דרך ויחידה מסוגה בישראל.

המיצג נהנה מתפאורה יפהפייה ועתיקה של העיר העתיקה, הר הזיתים שברקע, רכס הר הצופים, עמק המלך, ומורדות עיר דוד – וכולם ביחד מרכיבים חוויה יוצאת דופן.

התקשרו עכשיו (074-769-15-32) ונכין הצעה במיוחד בשבילכם.
מבטיחים לכם שקט נפשי, ארגון מעולה, יחס אישי ושרות ללא תחרות!

Call Now Button
גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן